Piano w naturze na Łysej Górze

Termin koncertów: 24 sierpnia 2019, godz. 18.00, Sopot – Łysa Góra.

„PIANO W NATURZE NA ŁYSEJ GÓRZE” to przede wszystkim propozycja kulturalna dla mieszkańców Sopotu, którzy na łonie natury chcą uczestniczyć w koncertach fortepianowych (prosimy o zabranie ze sobą koca, karimaty lub poduszki do siedzenia). Podczas koncertów spotka się kilka pokoleń młodych i doświadczonych artystów prezentujących muzykę fortepianową różnorodnych gatunków jak klasyka, muzyka filmowa, jazz czy muzyka ilustracyjna. Oryginalna forma koncertu fortepianowego w naturze na Łysej Górze jest również ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu w Sopocie dla mieszkańców oraz turystów.

Koncertowi „Piano w naturze na Łysej Górze” będzie towarzyszyła akcja zbierania funduszy na operację 14-letniego uzdolnionego pianisty Mikołaja Charuka, który uczęszczał do Sopockiej Szkoły Muzycznej. Zobaczcie film o Mikołaju.

Zagrają:
Mikołaj Charuk
Ma 14 lat. Uczeń siódmej klasy szkoły podstawowej, dodatkowo uczęszczał do ostatniej klasy szkoły muzycznej I stopnia. Przygodę z muzyką rozpoczął w ognisku muzycznym już jako małe pięcioletnie dziecko, następnie trafił do Sopockiej Szkoły Muzycznej, gdzie pod okiem Pani Roksany Szreder rozwija swoje zamiłowanie do muzyki. Uczestniczy w konkursach pianistycznych, zdobywa nagrody i wyróżnienia.

Aleksandra Mońko-Allen
Pianistka, kompozytorka, ukończyła fortepian na wydziale Jazzu i muzyki rozrywkowej w Katowicach, kontynuowała studia w City College w Nowym Yorku. Dwukrotnie wygrała konkurs kompozytor ski im. K. Komedy w Słupsku. W kwietniu ukazała się w Empiku pierwsza płyta pianistki „Wherever You are”.

Tomasz Szwelnik
Kompozytor, muzyk, trójmiejski przedsiębiorca, pomysłodawca festiwalu 3CITY PIANO DAYS, . Ukończył Inżynierię Dźwięku na Politechnice Gdańskiej. Uczestniczył w wielu projektach muzycznych, festiwalach, współtworzył niezależną wytwórnię nagraniową. Prowadzi warsztaty muzyczne dla osób niepełnosprawnych we współpracy z Fundacją „Sprawni Inaczej”.

ZAPRASZAMY – KONCERTY MAJĄ CHARAKTER CHARYTATYWNY – WSTĘP WOLNY